Reklam Yönetimi

Anasayfa Hizmetlerimiz Reklam Yönetimi

Reklam Yönetimi

Reklam yönetimi, firmaların markalarını, ürünlerini veya hizmetlerini ön plana çıkarmak için dijital kanallar üzerinden yaptıkları reklam çalışmalarıdır. Dijital kanallar ile kastedilen platformlar; sosyal medya, bireysel, kurumsal web siteleri, arama motorları, e-posta kanalları ve aplikasyonlar olmak üzere sıralanabilir.

Dijital reklamın firmalara sağladığı en büyük avantaj, hizmet veya ürüne ilişkin hedef kitlelerinin belirlenebilmesi ve reklamların bu hedef kitleye ulaşacak şekilde kurgulanabilmesidir. Bu durum, diğer reklam türlerine göre dijital alandaki reklamların maliyetlerinin düşmesini sağlar.
  • Dijital Reklam
  • Hedef Kitlesi
  • Reklam Uzmanı
Dijital reklam dünyasında var olmanın şartlarından biri de sosyal medyayı etkin kullanmak ve doğru hedef kitleye etkin bir reklam sunmaktır. Dijital reklam ajansı aracılığıyla hedef kitlenizi belirleyebilir, sosyal medya üzerinden muhatabınız olan kişilere seslenebilirsiniz. Ayrıca internet reklam danışmanlığı hizmeti ile farklı platformlarda da reklamlarınız ile nasıl var olacağınızı öğrenebilirsiniz.
Özellikle Z kuşağı olarak adlandırılan kesim sosyal medya ile bir bütün haline gelmiş durumdadır. Bundan dolayı hedef kitlesi Z kuşağı olan bir işletmenin sosyal medya üzerinde mutlaka var olması gerekir. Dijital reklam çalışmaları ile hedef kitleniz Z kuşağı olmasa bile çok rahat bir şekilde doğru insanlara ulaşabilirsiniz.
İnternet reklam verme hizmeti konusunda internette yazan teorik bilgiler ile hareket etmek yerine bilgisini pratiğe dökmüş uzmanlardan yardım almanız sizin sosyal medyadaki varlığınıza katkı sağlar.
Dijital reklam dünyasının vazgeçilmezi olan Google reklamları, hedef kitlenize ürün ve hizmetlerinizi ulaştırmak için tercih edilen reklam modellerinden biridir. Özellikle ticari firmaların tercih ettiği bu reklam yönetimi hizmeti, kolay bir şekilde müşteri kazanmayı hedefler. Hedef kitlenizi doğru analiz edip ve elde ettiğiniz sonuçlara uygun reklam vererek sonuçları hemen gözlemleyebileceğiniz bu reklam türü, internet reklamcılığı alanında oldukça fazla talep görür.

Google reklamları ile hedef kitlenizin yaptığı araştırmalara eşlik edebilir, onların dikkatini çekebilirsiniz. Böylece dijital dünyadaki varlığınız ile hedef kitlenize etkili bir şekilde ulaşabilirsiniz. Hedef kitleniz ile iletişime geçmenin kolay yollarından biri olan internet reklam verme hizmeti ile siz de başarıya bir adım daha yaklaşabilirsiniz.
Günümüzde birçok insan gelişmeleri sosyal medya üzerinden takip etmektedir. Dolayısıyla çoğunluğa ulaşabilmenin en kolay yollarından biri de sosyal medyada var olmaktır. Bu varoluşa ek olarak sosyal medya reklamcılığı ile dijital dünyada kendinizi tanıtabilirsiniz. Zamanının büyük bir bölümünü sosyal medya üzerinde geçiren kullanıcılara ulaştıktan sonra hedef kitlenize yönelik reklam çalışmalarıyla siz de gerçek muhataplarınızla iletişime geçebilirsiniz.

Doğru bir hedef kitle çalışması ve etkili bir reklam yönetimi ile siz de hedeflediğiniz başarıya kısa sürede ulaşabilirsiniz. Ticari bir sektör haline dönüşen sosyal medya reklamları, performans pazarlama açısından oldukça önemlidir. Dijital reklam konusunda uzman kişilerden alacağınız hizmet sayesinde başarı ayağınıza gelir.
Dijital alanda firma olarak reklama çıkmak istediğinizde birçok alternatif ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu noktada hangi reklam kanalını kullanacağınız belirleyen ana etken, hizmet alanınız, ürün gamınız, ulaşmak istediğiniz hedef kitle ve ayıracağınız bütçedir. Dijital reklam türleri şu şekilde sıralanabilir.

- Arama Motoru Reklamları (Birçok reklam türünü barındırır)
- Sosyal Medya Reklamları
- Mobil Reklamlar
- Remarketing (Yeniden Pazarlama) Reklamları
- E-posta Reklamları
- Native Reklam (Doğal Reklamcılık)
- Influencer Reklamları
- SEM Reklamları

Dijital reklam yönetimi, geleneksel reklam araçlarından farklı olarak ürün ve hizmetlerinizi daha büyük kitlelere ulaştırmanızı sağlar. Bunun yanında dijital reklamcılık ile ürün ve hizmetlerinizi satın alma potansiyeli yüksek olan müşterilere ulaşmanız kolaylaşır. Özellikle ülkemizde hemen hemen herkesin internete erişiminin olduğu göz önüne alındığında, dijital alanda verilecek reklamın firmalara katkısının ne derece fazla olacağını tahmin etmek zor olmayacaktır. Ayrıca dijital reklamcılıkta, ulaşılan kişi sayısı, satın alınan ürün, elde edilen trafik ve harcanan tutar anlık olarak takip edilebilir ve buna göre yeniden strateji belirlenebilir.

 

Özellikle son zamanlarda dijital dünyada var olmak ve potansiyel müşterilerine ulaşmak isteyen bütün firmalar bu alanda reklam bütçelerini arttırma yolunu tercih ediyorlar. Dijital reklama harcadığınız bütçe, hedeflerinize, ürünlerinize ve piyasa rekabet durumuna bağlı olarak şekillenecektir. Bununla beraber genel olarak şirketler kazançlarının yaklaşık %8 ile %10'u gibi bir bütçeyi reklam giderlerine ayırırlar. Ayrılan bu bütçenin yaklaşık yarısı ise dijital reklam maksadı ile kullanılır. İnternet kullanımın her geçen gün yaygınlaşması ve özellikle pandemi süreci ile popülerlik kazanması firmalar tarafından bu alanda duyulan ilgiyi artırmış ve firmaların daha çok pay ayırmasına neden olmuştur.

 
Facebook
Facebook reklam verme, farklı şekillerde gerçekleştirilir. Size en uygun olan reklam türü belirlenir ve bu doğru hedef kitleye sunulur.
Instagram
Instagram reklam verme konusunda bilinçli olan sosyal medya kullanıcı sayısı çok azdır. sunduğumuz hizmet ile doğru ve etkili bir reklam verebilirsiniz.
Google
Google reklam verme konusunda başlı başına bir dünyadır. Dolayısıyla bu dünyada ihtiyacınız olan bütün desteği size sunuyoruz.
Mobil Uygulama
Google reklam sisteminin farklı bir versiyonu olarak kabul edilebilir. Dijital reklam alanında vazgeçilmemesi gereken hizmetlerden biridir.
Twitter - X
Sponsorlu tweet paylaşımları ile hedef kitlenizin önüne düşmeyi hayal edenlerdenseniz, Twitter- X reklamları konusunda verdiğimiz hizmet ile sizlere direk konu ile alakadar hedef odaklı reklam sağlayabiliriz.
Pinterest
Dijital dünyanın heryerinde var olmak istiyorum diyorsanız, Pinterest vazgeçemeyeceğiniz bir alandır. pinler aracılığıyla hedef kitlenize ulaşabilmeniz için bu mecradaki reklamlarınızı isteğiniz üzerine yönetebiliyoruz.

Sorunuz mu Var ?
İletişime Geçin.

+90 542 587 88 75

info@atbweb.com.tr

Tanıtım Broşürümüz

Sizlere Sunacağımız Hizmetlerin Detaylı Dökümünü Buradan İndirirek Konular Hakkında Daha Detaylı Bilgiye Ulaşabilirsiniz.
Katalog İndirin