SEO Optimizasyonu

Anasayfa Hizmetlerimiz SEO Optimizasyonu

SEO Optimizasyonu

Arama motoru optimizasyonu ya da İngilizce adı ile Search Engine Optimization internet sitelerinin dijital dünyada daha etkili bir şekilde varlık göstermesini sağlayan işlemler bütünü olarak tanımlanabilir.

Kısaca SEO olarak da bilinen bu uygulamalar bir bütün olarak web sitelerinin rekabet ortamında hangi noktada olacağının belirlenmesini sağlar. Arama motorlarının şartlarına göre şekillenen SEO çalışmaları ile internet siteleri arama sonuçlarında ilk sayfaya hatta ilk sıraya kadar yükselebilir.

Bu sayede arama motoru optimizasyonu ile ilgili çalışmaları oldukça uzun vadeli ve kalıcı pazarlama araçları olarak görmek mümkün olur. Sadece bir internet sitesi değil, marka kimliğinizin çevrimiçi temsilcisidir.

Görsel çekicilik, kullanıcı deneyimi ve hızlı erişim; hepsi müşterilerinizin ilk izlenimini şekillendirir. Bir web sitesi, işletmenizin dijital yüzüdür ve bu yüz, rakipleriniz arasında sizi öne çıkarır.

Site İçi SEO (On Page SEO)

SEO çalışmaları için gereken en önemli parçalardan biri site içi optimizasyondur.

Site Dışı SEO (Off Page SEO)

Backlink, bir web sitesinin diğer bir siteye verdiği linktir.

SEO, günümüzün en akıllıca yapılan reklam yatırımıdır!

Dijital varlığınızı güçlendirmek ve sizi öne çıkarmak için buradayız. Profesyonel, kullanıcı dostu ve etkileyici web tasarımlarıyla işletmenizin dijital potansiyelini ortaya çıkarıyoruz. Dijital dünyada fark yaratmak ve müşteri kitlenizi genişletmek istiyorsanız, birlikte çalışmak için sabırsızlanıyoruz.
SEO çalışmaları için gereken en önemli parçalardan biri site içi optimizasyondur. Bu süreçte sitenin içeriğini değerlendiriyoruz ve iyileştirmek için neler yapılabileceğini belirliyoruz. Daha sonrasında ise site için uygun anahtar kelimelerin sağlamasını yapıyoruz.

Başlık etiketleri, meta etiketleri, h1 etiketleri ve alakalı sayfalar için çeşitli diğer özellikleri değerlendiriyoruz ve hedeflediğimiz anahtar kelimeler için optimize olmalarını garanti ediyoruz. Bu noktada uygulama aşaması siteden siteye farklılık gösterebilir. Amacımız müşterilerimizi mümkün olan en iyi siteyi oluşturmalarını sağlamaktır ki, Google ve benzeri arama motorları da arama sonuçlarında kullanıcılara en iyi şekilde hizmet veren siteleri teşvik ediyor.
Site dışı SEO yapmak için çok sayıda farklı teknikler vardır. En popüler olanları ise sitenin kaliteli ve yüksek backlink sayısına sahip olmasıdır. Backlink, bir web sitesinin diğer bir siteye verdiği linktir. Ancak başta Google olmak üzere tüm arama motorları; manipüle edilmiş backlinklere karşıdır.

Bunun nedeni, backlinklerin arama motorları nezdinde bir referans olmasıdır. Dolayısıyla arama motorları, yapay bir referansı kabul etmeyecektir. Bu bağlamda web sitesine gelen backlinklerin gerçek kullanıcılar tarafından gerçekten verilmesi gerekmektedir.

Bunun gerçekleştirilmesi de kaliteli ve insanlar tarafından gerçekten beğenilen web sitesi yapmak ve bu web sitesinde ilgi çekici içerikler yayınlamaktır. Bu sayede insanların sitenize backlink vermesini sağlayabilirsiniz. Backlinkler dışında arama motorları; kullanıcı deneyimlerini gözönünde bulundurarak web dünyasındaki birçok sinyalden yararlanır ve algoritmalarını bu sinyaller ile dayandırır.

Sosyal medyadaki etkinlik, marka bilinilirliği gibi birçok etken de arama motorlarının dikkat ettiği alanlardır. Dolayısıyla bu alanlardaki etkinliğe de önem verilmelidir.

Sorunuz mu Var ?
İletişime Geçin.

+90 542 587 88 75

info@atbweb.com.tr

Tanıtım Broşürümüz

Sizlere Sunacağımız Hizmetlerin Detaylı Dökümünü Buradan İndirirek Konular Hakkında Daha Detaylı Bilgiye Ulaşabilirsiniz.
Katalog İndirin